دسته‌بندی نشده

چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهیم

کیف چرم یا هر محصول چرمی را از روش های زیر به راحتی تشخیص دهید

با توجه به سیل وارد شدن محصولات چرم مصنوعی از کشورهای دیگر و تولید آن ها در داخل کشور، تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی یک دغدغه به شمار می رود. اگه تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی را ندانید،

ممکنه هزینه ی یک کالای چرم طبیعی را پرداخت کنید و در آخر یک چرم مصنوعی دریافت کنید. با خواندن این مقاله ، توانایی تفکیک چرم طبیعی از مصنوعی را خواهید داشت.

کیف چرم

روش های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

    خریداری از فروشگاه های معتبر

    شناسنامه کیف چرم، نشان و ضمانت نامه

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با توجه به برچسب چرم طبیعی

بیشتر محصولات چرمی تولید شده از چرم طبیعی دارای شناسنامه بوده، که اطلاعات مربوط به کالا در آن درج شده است. این کالاها دارای نشان یا مهر، نشان دهنده ی طبیعی بودن چرم هستند. تمام برندها در صورتی که 100% محصول چرم طبیعی باشد، از این تگ استفاده میکنند. ضمانت نامه ی همراه محصول نشان دهنده اطمینان تولید کننده، از کیفیت کالای تولیدی است.

قیمت چرم

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با توجه به قیمت چرم ،کالاهای تهیه شده از چرم طبیعی بسیار گران قیمت تر از چرم مصنوعی هستند. اما باید دقت داشت که فقط با گران بودن محصول گول نخورید و کیفیت چرم طبیعی گویای این قضیه میباشد.

کیف مردانه اداری چرم

بوی چرم

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی توسط بوی خاص

با بو کردن محصول چرمی میتوان تشخص داد که محصول . چرم مصنوعی بوی پلاستیک میدهد ، چرم طبیعی بوی خاص و مشخصی دارد که هرگز نمی‌توان از آن کپی‌برداری کرد. اما با پیشرفت تکنولوژی ممکن است بتوانند با زدن اسانس بوی چرم طبیعی را ایجاد کنند و کاملاً بوی چرم را درست کرده باشند بنابراین بهتر است بو را یکی از مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی دانست.

کیف چرم ، بافت چرم

بافت چرم

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی به واسطه طرح و بافت چرم میتواند خیلی در این زمینه کمک کند مثلا در کیف چرم طرح روی چرم در کیف های مختلف چرمی نمیتواند یکسان باشد و طبق الگویی تکرار شده باشد به ریزی و درشتی طرح چرم دقت کنید

این روش میتواند خیلی به شما در تشخیص کیف چرم اصل و غیر اصل کمک کند

کیف چرم اصل پشت چرم واقعی

پشت چرم

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی از طریق نوع جنس پشت چرم پشت چرم طبیعی حالت پوستی، نرم و پرزدار مثل جیر دارد، که به راحتی کنده یا جدا نمی شود. و پشت چرم مصنوعی به صورت شبکه ای از تار و پود نخ دوخته شده است. چرم مصنوعی پشت پرز دار هم تولید می شوند که حرفه ای ترین چرم مصنوعی موجود در بازار از نظر ضخامت و لطافت و رنگ می باشد.

لمس چرم

لمس چرم هم تقریبا با تکیه بر راه تشخیص بافت چرم میتواند بسیار در تشخیص کمک کند چرم را ا دقت که لمس کنید متوجه پوست دام خواهید شد ضخامت پوست در جاهای مختلف با هم فرق دارد چرم طبیعی نرم و یک دست نیست در حالی که چرم مصنوعی پلاستیکی و خشک است.

کیف پول چرم کوله پشتی چرم

دوخت چرم

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی از طریق دوخت چرمدرزهای چرم را مشاهده کنید. چرم مصنوعی نازک تر و گوشه های تیز دارد. چرم طبیعی ضخیم تر و گوشه های دانه دانه دارد. سوراخ سوزن ها را چک کنید. به دلیل انعطاف پذیر بودن چرم طبیعی سوزن به راحتی در آن فرو می رود و جای سوراخ ها به هم نزدیک است. اما در چرم مصنوعی جای سوراخ ها با فاصله و گردند.

چرم طبیعی

انعکاس نور

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با توجه به نحوه انعکاس نور چرم، چرم مصنوعی نور را به طور یک دست منعکس میکند،

در حالی که چرم طبیعی در بعضی جاها مات و در بعضی جاها براق است.

چرم زد آب

جذب آب

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با توجه به میزان جذب آب چرم چند قطره آب روی کالا بریزید. چرم طبیعی بعد از چند ثانیه آب را جذب می کند ولی چرم مصنوعی چون از جنس پلاستیک است آب را جذب نمی کند. چرم طبیعی به دلیل محفظه هایش به طور کامل ضد آب نیست.

شعله و حرارت

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی توسط آزمون شعله چرم آخرین مرحله تفکیک چرم طبیعی از مصنوعی آزمون شعله و حرارت است. چرم طبیعی تغییر شکل نمی دهد و آتش نمی گیرد، ،چرم طبیعی در هنگام سوختن بویی مانند موی سوخته  می دهد. اما به دلیل اینکه چرم مصنوعی از پلاستیک ساخته میشود، در مجاورت با حرارت میسوزد و جمع شده.

1 دیدگاه در “چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهیم

  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *